Priestory a vybavenie

Prostredie úzko súvisí s cieľmi materskej školy, výchovno-vzdelávacou činnosťou a obsahom výchovy a vzdelávania. 

Šatňa je vybavená vešiakovými skrinkami, lavičkami a plastovými boxami do ktorých rodičia môžu uložiť osobné veci dieťaťa.

Triedy sú nadštandardne vybavené didaktickým materiálom a edukačnými pomôckami Marie Montessori. Materiál je uložený tak, aby deti mali k nemu bezproblémový prístup. K dispozícii majú aj interaktívnu tabuľu s množstvom výučbových softvérov. 

Spálne detí sú vybavené drevenými ležadlami, kvalitnými matracmi, antialergickými paplónmi, vankúšmi a vlastnou posteľnou bielizňou.

Sociálne zariadenia spĺňajú hygienické predpisy. Na poschodí je vírivá vaňa, ktorú deti využívajú v rámci otužovania.

V podkroví je priestor určený na pohybové aktivity v prípade nepriaznivého počasia, ktorý sa využíva aj na spoločné aktivity s rodičmi.

Súčasťou je vlastná kuchyňa vybavená moderným gastronomickým zariadením a školská jedáleň.

Školský dvor tvorí ihrisko, záhrada a spevnené plochy.

Zariadením ihriska sú aj: preliezačky, pieskovisko, detský záhradný domček so šmýkalkou a lezeckou stenou. Súčasťou záhrady je aj sauna,ktorá slúži v zime na posilnenie imunity detí ( po konzultácií s rodičmi ).  Veľkou výhodou polohy školky je pozemok chránený okolitými domami, zeleňou, bez hluku mestskej dopravy či mesta ako takého. Ďalším plusom je neďaleký mestský park ,ale aj samotné centrum.Celý areál materskej školy je oplotený , čím je pre deti bezpečný.