Učíme a hráme sa inak

Tento blog je  určený pre všetkých , ktorí majú záujem o vzdelanie našich najmenších. Chcem zdieľať nápady, myšlienky, postrehy o predškolskom ale aj školskom vzdelávaní. Hľadať odpovede na otázky, inšpirácie a motiváciu ako pripraviť podnetné prostredie pre vzdelávanie našich detí.                                           Chcem sa podeliť o to, ako „zdravý sedliacky“ rozum dokáže prepojiť klasickú pedagogiku s tou alternatívnou, novou, netradičnou. A hlavne, že učiteľ/ka musí mať srdiečko na správnom mieste a vedieť správne použiť direktívny (ten starý) a nedirektívny (ten nový) prístup k svojej práci. A verte mi, keď to robí s láskou a vnútorným prijatím dieťaťa, s  ktorým si vytvorí vzťah, nie je problém aj keď zvýši hlas. 


Úprimne? Ako učiteľka sa „formujem“ už 17 rokov a je to veľmi náročný osobnostný proces. Prešla som materskou školou, základnou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, cirkvi a aj súkromníka. Nejaký ten čas som strávila za „veľkou mlákou“. Zúčastnila som sa zahraničných vzdelávacích pobytov a zorganizovala súťaže, akcie a rôzne podujatia venované vzdelávaniu. Stále mám veľmi silnú vnútornú motiváciu urobiť niečo pre deti, z čoho budú mať zážitok a zapamätajú si to na celý život.  A uvedomujem si, že tímová práca medzi detičkami, učiteľmi a rodičmi vedie k úspechu a vzájomnej spokojnosti.


Máme skvelých učiteľov, ktorí sa pripravujú na každý deň v škole, aby pre naše deti pripravili zážitok z učenia . Máme skvelých rodičov, ktorí nám pomáhajú, aby ich deti „rástli“. A s týmito učiteľmi a rodičmi so srdcom na správnom mieste je radosť robiť.


Nech sa páči, začíname!                                                                     PaedDr.Patrícia Fekete, riaditeľka SMŠ

 

PS: Nápady nájdete aj na facebooku/Materáčik_Školáčik, ktoré sú inšpirované našou Kreatívnou škôlkou.